657x

Ohlédnutí za rokem 2017

Jako první by jsme chtěli poděkovat městu Ostrov, které tak jako každý rok, tak i v roce 2017 zakoupilo a vybavilo naší jednotku novými prostředky jako jsou například dýchací přístroje PSS 4000 Dräger, nové vozidlo UA Toyota Hilux, nebo osobní ochranné prostředky jako jsou zásahové obleky Fire Horse plus FR3, zásahové přilby Dräger HPS 7000 PRO H1 a mnoho dalšího.

Co se týká výjezdů, tak v roce 2017 vyjela naše jednotka celkem ke 333 událostem, což je pro naší jednotku rekordem.

V rozdělení to bylo 50 požárů různého typu, 56 dopravních nehod, 160 technických pomocí (11xZOČ), 34 úniky nebezpečných látek, 4 prověřovací cvičení (3x typu požár a 1x dopravní nehoda železniční), 7 záchran osob a zvířat a 22 planých poplachů.

V rozdělení do jednotlivých měsíců to bylo: leden - 19, únor - 24, březen - 40,duben - 15, květen - 17, červen - 34, červenec - 29, srpen - 32, září - 26, říjen - 57, listopad - 19 a prosinec - 21.

Mezi větší zásahy typu požár je ze dne 20. 7. 2017, kdy došlo k požáru sauny v hotelu Thermal v Karlových Varech.

V technických pomocí jsou to zásahy ze dne 10. 3. 2017, kdy jednotka vlivem silného větru zasahovala u 14 událostí během čtyř hodin, ve dnech 22.-23. 6. 2017 to bylo 14 událostí spojené se silným větrem a 29. 10. 2017 také vlivem větru, kdy jednotka zasahovala u 31 událostí během 12 hodin.

Za technickou pomoc evidujeme dvoudenní pátrání po pohřešované osobě v Suché u Jáchymova ze dne 1. 10. 2017.

Rok 2017 byl ve znamení několika tradičních, ale i nových akcí jako jsou dětské dny, besedy pro veřejnost, školy a školky. V rámci Dne bezpečnosti proběhl ve spolupráci s DK Ostrov druhý ročník besedy projektu "Poučme se z cizích chyb" a prvně jsme uspořádali společně s HZS KVK stanice Toužim, Karlovy Vary a HZSp Čepro Hájek benefiční akci pod názvem "Společně k cíli", kdy byla vybrána celková částka 72075 Kč, která byla věnována Nadačnímu fondu Šance onkoláčkům.

S projektem "Společně k cíli" jsme se přihlásili do Ankety Dobrovolní hasiči roku 2017, kde díky hlasům veřejnosti jsme obsadili 1. místo.

Dále se soutěžní tým zúčastnil tří soutěží ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, a to na MMČR v Milevsku, kde se tým umístil na 8. místě, dále pak na MČR v Novém městě na Moravě, kde to bylo 13. místo za Karlovarský kraj a pak o cenu starosty Městyse Zvíkovec, kde se soutěžní tým umístil na 1. místě a obdržel cenu i za nejlepší tým v oblasti poskytování první pomoci.

V listopadu pak byla naše jednotka zařazena do projektu First Responder.

Všem moc děkujeme za přízeň a těšíme se na setkání pokud možno jen na různých akcích, které se budou konat v roce 2018!