984x

Oslavy 145. výročí založení hasičského sboru v Ostrově

V sobotu 4. června 2016 se na Mírovém náměstí v Ostrově konaly oslavy 145. výročí založení hasičského sboru v Ostrově. Hlavním programem oslav byla Krajská soutěž profesionálních a dobrovolných jednotek ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Soutěže se zúčastnilo celkem 11 týmů, z toho 5 týmů v kategorii JSDH a 6 týmů v kategorii HZS. V kategorii JSDH bylo pořadí následovné: 1. místo JSDH Ostrov (409 bodů), 2. místo JSDH Horní Slavkov (363 bodů), 3. místo JSDH Kynšperk nad Ohří (251 bodů), 4. místo JSDH Klášterec nad Ohří (ÚLK) (234 bodů)-tento tým se soutěže zúčastnil jako host, 5. místo JSDH Skalná (160 bodů). V kategorii HZS1. místo HZS Karlovy Vary (323 bodů), 2. místo HZS Toužim (278 bodů), 3. místo HZS Sokolov (275 bodů), 4. místo Mariánské Lázně (266 bodů), 5. Místo HZS Kraslice (236 bodů), 6. místo HZS Aš (225 bodů).

Při této akci byl předán finanční dar od členů výjezdové jednotky Ostrov, kteří se v průběhu minulého a letošního roku skládali a vybrali částku 20400 Kč. Finanční dar byl předán malému Vašíkovi z Horní Blatné, který mezi nás přišel i se svou maminkou (Pomáháme Vašíkovi - fb-stránka).

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem sponzorům a partnerům za finanční a věcné dary a dále pak všem organizátorům, kamarádům a kolegům za přípravu a pomoc při zajištění celé akce. Členům JSDH a SDH Ostrov, jednotce SDH Hájek, Zuzaně Štočkové, Ondrovi Krejbichovi a Markétě Fapšové.

Dále pak Družbě Ostrov za zajištění občerstvení jak pro soutěžící, tak i pro veřejnost po celou dobu konání soutěže. MDDM za zapůjčení stolů, laviček a nafukovacích skákacích hradů pro děti.

Sponzoři a partneři: Město Ostrov, HZS Karlovarského kraje, Ostrovská teplárenská a.s., WITTE Automotive CZ, Hasiči Ostrov, Dräger, STEEN QOS s.r.o., Toner-Online.cz, Hasičský servis Zdeněk Macháček, Družba Ostrov, DK Ostrov, MDDM Ostrov, TV Ostrov, Asociace velitelů jednotek SDH, Krajské Sdružení hasičů ČMS, VLNAP a.s. Nejdek, LL Jáchymov, Gaven Print s.r.o., CAR POINT Karlovy Vary, Pavlína Volkovjaková-Železářství u Volkovjaka Ostrov, Marius Pedersen Ostrov

Vytoužené  1. místo našeho týmu a postup na MČR!

První červnová sobota patřila ostrovskému soutěžnímu týmu ze směny C. Ten v tradičním složení: Josef Černý ml. (velitel), Vladimír Tancibudek (strojník), Ilona Giertl, Dis. (zdravotník) a Tomáš Herbánszký (hasič), vybojoval v Krajské soutěži profesionálních a dobrovolných jednotek ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel 1. místo s celkovým počtem bodů 409!!!

Podívejte se na video soutěžného pokusu našeho týmu, které je natočené z pohledu zasahujícího hasiče.

Tento sehraný tým předvedl velmi pěkné výsledky i v předešlých letech. Když se v roce 2012 prvně zúčastnil Mistrovství ČR v Blovicích, umístil se na 2. místě. V roce 2013 vybojoval na Mistrovství ČR v Hradci Králové 3. místo (strojníkem v týmu byl tenkrát Jiří Formánek), v roce 2014 v Krajské soutěži v Karlových Varech 2. místo a v roce 2015 jako host v Krajské soutěži v Klášterci nad Ohří také 2. místo.

autor: Oldřich Palas

4. 6. 2016 - Krajská soutěž ve vyprošťování - vítězný tým Ostrova
4. 6. 2016 - Dar pro Vašíka, Oslavy 145. let založení Hasičského sboru v Ostrově