Akce pro veřejnost

2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009

Mikulášská besídka se uskutečnila na naši hasičské zbrojnici dne 5. prosince. Všechny hodné děti si od nás odnesli sladký dárek a nezapomenutelný zážitek ze setkání s Mikulášem, čerty a anděly. :)

Vážení přátelé,
to, že bychom mohli získat "nějaké" to ocenění ve finále ankety Dobrovolní hasiči roku 2017, tak v to jsme doufali. :) Ale že se umístíme na 1. místě, tak to by nás vůbec nenapadlo! Opravdu ze srdce moc všem děkujeme za podporu a zaslání hlasů pro náš sbor, který se do ankety přihlásil s projektem Společně k cíli.
Zároveň gratulujeme jednotce Dolní Žandov, Horní Slavkov a Žlutice, kteří se v kategorii jednotky umístily na prvních třech místech a je to určitě pro karlovarský kraj obrovský úspěch!
JEŠTĚ JEDNOU VŠEM DĚKUJEME!!!

V sobotu 14. října se náš soutěžní tým ve složení Herold Michal (velitel), Formánek Jiří (strojník), Giertl Ilona (zdravotník), Kopecký Jaroslav (hasič) zúčastnil soutěže jednotek požární ochrany ve vyprošťování u dopravních nehod "O CENU STAROSTY MĚSTYSE ZVÍKOVEC".
A počínal si velice úspěšně, když zvítězil s celkovým počtem bodů 376 a čase 19:16. Dále pak tým obdržel ocenění za nejlepší výkon v oblasti poskytnutí první pomoci. V taktice provedení zásahu pak skončil na 2. místě se 143 body a v technice provedení zásahu také na 2. místě se 123 body.

Tradiční soutěž v požárním útoku "Ostrovská zákruta" se letos uskutečnila v sobotu 16. 9. 2017. V kategorii I. soutěžilo 7 týmů a vítězství si suverénním způsobem připsalo družstvo SDH Hroznětín II. V kategorii II. bojovalo o vítězství 5 družstev a 1. místo patřilo nakonec SDH Stráž nad Ohří. V netradiční štafetě byli nejrychlejší domácí ostrovští hasiči. Tabulky s podrobnějšími výsledky naleznete v sekci Požární sport.

Na závěr prázdnin jsme se zúčastnili dvou akcí pro veřejnost. V pátek 25. 8. to bylo Loučení s prázdninami, které organizovala Městská knihovna v Zámeckém parku a v sobotu 26. 8. akce Rodinného centra Ostrůvek, kde jsme připravili pro malé návštěvníky pěnu. Nadšení dětí dokládá fotogalerie. :)

V sobotu 17. 6. jsme se zúčastnili akce Benefiční den s Tomáškem na Velkém Rybníku, kde jsme předvedli ukázky naší práce a techniku.
V pátek 23. 6. jsme podpořili naší účastí Jízdu naděje pro Lucinku. Návštěvníci si mohli zakoupit maličkosti pro radost v našem Stánku pro dobrou věc, nebo okusit hasičskou pěnu. :)

Benefiční akce Společně k cíli
Vážení přátelé,
tímto bychom se chtěli poděkovat všem - ať jste jako účastník běhu, jízdy na kole, návštěvník, nebo jiným způsobem pomohli a přispěli na této moc fajn akci, kterou jsme pořádali společně s HZS Karlovy Vary, Toužim a HZSp Čepro Hájek.
Akce se zúčastnilo 31 běžců a 23 cyklistů. Trasa měřila 48,5 km a většina cyklistů ji jela celou. Běžci se pak na trase střídali štafetově dle rozdělených úseků, jeden z běžců dokonce zaběhl trasu úplně celou! Moc děkujeme za účast příslušníkům HZS Toužim, Karlovy Vary, HZSp Čepro Hájek, HZS Karlovarského kraje a JSDH a SDH Ostrov, Chodov, Tašovice, Stará Role, Pozorka, Nejdek, Jáchymov, Velichov, Bečov nad Teplou.
Děkujeme všem, co nám věnovali zdarma do našeho prodejního stánku ručně vyrobené výrobky, všem, kteří nám nabídli umístit pokladničky na různých konaných akcích a všem sponzorům za finanční dary. Čepro a.s. věnovalo částku 30 000 korun přímo NF šance onkoláčkům, dále pak WITTE Automotive Nejdek za finanční dar 8 000 Kč, Ostrovská teplárenská a.s. za 3 000 Kč. Z těchto financí byly pořízena společná trika na akci. Dále pak Mattoni-karlovarské minerální vody za dodání nápojů pro běžce a cyklisty.
Celková částka se vyšplhala na krásných 72 075 korun, která bude převedena na účet NFŠO. Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na další ročník této akce.
Více informací naleznete v našem článku a na fb stránkách Společně k cíli.

V neděli 28. května jsme se účastnili Dětského dne v Dolním Žďáru a MDDM Ostrov. Další akcí pro děti byla beseda a ukázky pro žáky druhé třídy ZŠ Májová dne 18. května.

V pátek 21. dubna jsme již podruhé pořádali besedu pod heslem "Poučme se z cizích chyb". Besedy se zúčastnilo téměř 700 žáků a učitelů z 8. a 9. tříd ZŠ a z 1. a 2. ročníků SŠ ostrovských škol a také studenti karlovarské Zdravotní školy a studenti TRIVISU.
Na besedách vystoupili zástupci Městské policie Ostrov, Hasičského sboru Ostrov, PČR Ostrov, ZZS Karlovarského kraje a svůj příbeh přišel odvyprávět i Michal Herold, který utrpěl vážný pracovní úraz. Všem moc děkujeme a pevně věříme, že tato beseda přinesla více než "ulití" ze školy.
Odpoledne patřilo ukázkám na Mírovém náměstí, kde naše jednotka předvedla ukázku hašení jedlých tuků tak, jak se to nemá.
Již nyní víme, že jak beseda, tak i den bezpečnosti se bude příští rok konat znova!

Mikulášská besídka - pozvánka
25. 11. 2017 - Vyhlášení ankety Dobrovolní hasiči roku 2017